Uczestnicy charytatywnego turnieju siatkarskiego. Uczestnicy charytatywnego turnieju siatkarskiego. fot. OSP Nowe Miasto

Weekend pomagania

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Strażacy-ochotnicy z Nowego Miasta pomagają nie tylko podczas akcji, ale też w wolnych chwilach. Podczas jednego z ostatnich weekendów postanowili zorganizować dwie akcje, w trakcie których hasłem przewodnim było pomaganie.

Zaczęli w sobotę od akcji honorowego krwiodawstwa. Pod miejscową szkołą do popularnego „komara” przyszło wielu dawców, a aż 28 z nich mogło tego dnia oddać krew. Udało się również zarejestrować jednego potencjalnego dawcę szpiku.

Kolejnego dnia w na hali w ZS Nowe Miasto odbył się charytatywny turniej siatkarski im. Józefa Janickiego, w którym zbierano pieniądze dla chorej Marysi Pery. Turniej otworzył dyrektor ZS Nowe Miasto Piotr Nowakowski. Następnie rozlosowano grupy i przystąpiono do zaciętych bojów. W końcowym rozrachunku trzecie miejsce zajął zespół Parze, drugie Siatkarz Jarocin, a pierwsze Jedynka Jarocin. Organizatorom udało się uzbierać bardzo pokaźną sumę, bowiem na konto fundacji opiekującej się Marysią wpłynęło 2900,44 zł.

Patryk

Pasjonat muzyki rockowej oraz grafiki komputerowej. Człowiek wielu pasji i zamiłowań. Nie znosi nudy, ciągle musi coś tworzyć.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.