Uczestnicy charytatywnego turnieju siatkarskiego. Uczestnicy charytatywnego turnieju siatkarskiego. fot. OSP Nowe Miasto

Weekend pomagania

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Strażacy-ochotnicy z Nowego Miasta pomagają nie tylko podczas akcji, ale też w wolnych chwilach. Podczas jednego z ostatnich weekendów postanowili zorganizować dwie akcje, w trakcie których hasłem przewodnim było pomaganie.

Zaczęli w sobotę od akcji honorowego krwiodawstwa. Pod miejscową szkołą do popularnego „komara” przyszło wielu dawców, a aż 28 z nich mogło tego dnia oddać krew. Udało się również zarejestrować jednego potencjalnego dawcę szpiku.

Kolejnego dnia w na hali w ZS Nowe Miasto odbył się charytatywny turniej siatkarski im. Józefa Janickiego, w którym zbierano pieniądze dla chorej Marysi Pery. Turniej otworzył dyrektor ZS Nowe Miasto Piotr Nowakowski. Następnie rozlosowano grupy i przystąpiono do zaciętych bojów. W końcowym rozrachunku trzecie miejsce zajął zespół Parze, drugie Siatkarz Jarocin, a pierwsze Jedynka Jarocin. Organizatorom udało się uzbierać bardzo pokaźną sumę, bowiem na konto fundacji opiekującej się Marysią wpłynęło 2900,44 zł.

Jakub

Jedyny w biurze redakcyjnym spoza Środy. Zajmuję się głównie tematami związanymi z inwestycjami i powiatem. Do niedawna bardzo aktywny strażak-ochotnik, niestety w ostatnim czasie w akcjach uczestniczący sporadycznie. Poza tym fan filmów z Tomem Hanksem i serii o Rockym
Balboa.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – j.kujawa@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Via del Corrso - WIOSNA
S21 - Laweta