Fot. Blisko 5 milionów złotych wydano w gminie Nowe Miasto na alkohol. Fot. Blisko 5 milionów złotych wydano w gminie Nowe Miasto na alkohol.

Prawie 5 mln zł na alkohol

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Prawie 5 mln zł na alkohol

Każdy mieszkaniec gminy Nowe Miasto wydał średnio w ciągu 2017 roku 526 zł na alkohol. Jakiego trunku wypiliśmy najwięcej?

Co roku właściciele sklepów i lokali gastronomicznych składają oświadczenia dotyczące ilości sprzedanego alkoholu. Z danych otrzymanych od urzędu gminy wynika, że mieszkańcy wydali łącznie 4 801 085,69 zł na różnego rodzaju napoje „wyskokowe” w 27 istniejących punktach. Daje to średnio kwotę 526 zł na osobę. Powinniśmy jednak pamiętać, że ludność liczona jest wraz z dziećmi, dlatego realna kwota przeznaczona przez jednego mieszkańca na „coś mocniejszego” może być nawet dwukrotnie wyższa.
Na alkohol do 4,5% i piwo wydaliśmy ponad 2 mln zł, co daje średnio 96 piw na osobę rocznie (przyjmując cenę piwa 2,5 zł). Trunków 4,5 – 18% kupiliśmy za niespełna 400 tys. zł. Przyjmując 15 zł za cenę wina, daje to 2,7 butelki wina na mieszkańca rocznie. Najwięcej pieniędzy przeznaczyliśmy na alkohole powyżej 18% - ponad 2,2 mln zł. Oznacza to 11 półlitrowych butelek wódki na osobę (średnia cena 22 zł).

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Żłobek Mini Odkrywcy