Wydrukuj tę stronę
Nowe Miasto: Odbył się Festiwal Piosenki Dziecięcej Fot. Gminny Ośrodek Kultury w Nowym Mieście nad Wartą

Nowe Miasto: Odbył się Festiwal Piosenki Dziecięcej

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Ponad 20 uczniów szkół podstawowych wzięło udział w dwudziestej trzeciej edycji Gminnego Festiwalu Piosenki Dziecięcej.

13 wykonawców rywalizowało w grupie wiekowej klas 1-4, natomiast kolejne 9 osób mierzyło się ze sobą w kategorii klas 5-8. W pierwszej z kategorii wygrała Aleksandra Kaczmarek. Drugie miejsca zajęli Kornelia Stanisławiak i Wojciech Piasecki, a na trzecich lokatach znaleźli się Vanessa Wiśniewska i Emilia Połczyńska. Wyróżnienia otrzymali: Dorota Kasprzak, Julia Szymańska, Patrycja Grytka, Alan Gwizdek i Natalia Wojcieszak, Vanessa Gwizdek, Nadia Szymczak i Oliwier Grocholski.

W grupie wiekowej klas 5-8 wygrała Klaudyna Krugiołka, która w końcowej klasyfikacji wyprzedziła Malwinę Rybczyńską i Weronikę Grzegorz. Wyróżnieni zostali: Aleksandra Kiełbowska, Magdalena Grzegorz, Paulina Mikołajczak, Agata Stanisławiak. Z kolei Grand Prix festiwalu otrzymała Zofia Kasperska. Druga była Aleksandra Kaczmarek, a trzecia Klaudyna Krugiołka.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.