Wydrukuj tę stronę

Nowe Miasto: Wysłali świąteczne pocztówki

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Bożonarodzeniowe kartki stają się coraz bardziej zapomnianym zwyczajem. Nie oznacza to jednak, że świadomość tradycji całkowicie zaniknęła. Pokazują to m.in. uczniowie z Nowego Miasta.

W listopadzie uczniowie Szkoły Podstawowej im. gen. Jana Henryka Dąbrowskiego z klas 1-3 wzięli udział w międzynarodowym projekcie „Christmas cards exchange" koordynowanym przez Joannę Walczak, wychowawczynię klasy drugiej i zarazem nauczyciela języka angielskiego.

Zadaniem dzieci było wykonanie świątecznych kartek z życzeniami zarówno w języku polskim jak i angielskim. Następnie zostały one wysłane do innych uczestników projektu z różnych europejskich krajów, m.in. Włoch, Hiszpanii, Niemiec, Francji, Serbii, Rumunii, Portugalii, Malty, Słowacji.

Co warte podkreślenia, do nowomiejskiej szkoły w ostatnich tygodniach również trafiło kilkanaście kartek z różnych międzynarodowych szkół. Załączono też listy dotyczące tradycji świątecznych kultywowanych na Malcie, w Niemczech, Słowacji czy Portugalii.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.