Wydrukuj tę stronę

Klęka: Odrodzenie parku po nawałnicy

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Gruntowne zmiany nastąpiły w parku znajdującym się przy pałacu w Klęce. Urzędnicy niedawno dokonali odbioru pierwszych prac porządkowych i rewitalizacyjnych.

Przypomnijmy, że park wymagał gruntownego odnowienia po nawałnicy, która przeszła przez Wielkopolskę w sierpniu 2017 r. Pod koniec lipca nowomiejscy urzędnicy podpisali umowę z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej o dofinansowanie usuwania zniszczeń w parku. Do gminy trafi niemal pół miliona złotych, a dokładnie 477 889 zł.

W czwartek 14 listopada dokonano częściowego odbioru robót. Polegały one na uporządkowaniu terenu (prace przygotowawcze), pielęgnacji roślin, sadzeniu drzew i renowacji alei parkowych wraz z obrzeżami. Już po pierwszym etapie prac, urzędnicy są zadowoleni z dotychczas wykonanej pracy. Park zdecydowanie nie przypomina już stanu po pamiętnej nawałnicy.

Całkowity kosztorys inwestycji wynosi dokładnie 673 266,52 zł. Za zadanie odpowiedzialny jest Zakład Kształtowania Zieleni Gardens z siedzibą w Promnicach (pow. poznański). Zawarta umowa określa czas ukończenia inwestycji do 10 czerwca 2020 r.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.