Nowe Miasto: Narodowe Czytanie już w piątek Fot. Krzysztof Sitkowski/Kancelaria Prezydenta RP

Nowe Miasto: Narodowe Czytanie już w piątek

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Klasyka polskiej noweli jest tematem ósmego Narodowego Czytania, czyli akcji organizowanej cyklicznie przez Kancelarię Prezydenta. W Nowym Mieście akcja rozpocznie się w piątek 6 września o godz.  10.00 w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury.

Bibliotekarze do czytania zaprosili przedstawicieli lokalnej władzy, oświaty i kultury, a także druhów strażaków i harcerzy. W wydarzeniu może oczywiście wziąć udział każdy zainteresowany mieszkaniec gminy. Spotkanie poprowadzi Irena Bajserowicz.

W programie przewidziano odczytanie fragmentów pięciu polskich nowel. Wśród tych wybranych przez Parę Prezydencką znajdują się: "Dobra Pani" (Eliza Orzeszkowa), "Dym" (Maria Konopnicka), "Katarynka" (Bolesław Prus), "Mój ojciec wstępuje do strażaków" (Bruno Schulz), "Orka" (Władysław Reymont), "Rozdzióbią nas kruki, wrony" (Stefan Żeromski), "Sachem" (Henryk Sienkiewicz) i "Sawa" (Henryk Rzewuski).

Warto też wspomnieć, że każdy uczestnik akcji może zabrać ze sobą dowolny egzemplarz książki i przystawić do niej pamiątkową pieczęć.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś temat, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.