Dzieci z Klęki i okolic dobrze się bawiły w towarzystwie Mikołaja. Dzieci z Klęki i okolic dobrze się bawiły w towarzystwie Mikołaja.

Mikołaj przyjechał do Klęki

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Sobotnie popołudnie było długo wyczekiwane przez dzieci z Klęki oraz z pobliskich miejscowości. W tym czasie w świetlicy strażackiej miał pojawić się św. Mikołaj z workiem słodkości.

Zanim jednak Święty dotarł do Klęki, dzieci przybyłe na mikołajki musiały go przywołać. Aby Mikołaj usłyszał oczekujących na niego, maluchy śpiewały kolędy, tańczyły przy świątecznych piosenkach, grały w rozmaite gry, uczestniczyły w konkursach i rysowały piękne obrazki.
W końcu św. Mikołaj przybył z workiem pełnym słodyczy. Każde dziecko musiało usiąść na kolanach gościa i wyjawić mu, czy przez ostatni rok było grzeczne. Wydawać by się mogło, że grzeczni przez cały rok byli wszyscy, ponieważ nikt nie opuścił w sobotnie popołudnie strażackiej świetlicy z pustymi rękoma.
– Zorganizowaliśmy mikołajki z pomocą nauczycieli ze szkoły w Klęce oraz Rady Sołeckiej. My przeznaczyliśmy na ten cel środki pozyskane z 1% przekazywanego przez podatników – mówi Zofia Adryan, skarbnik OSP Klęka.

Patryk

Pasjonat muzyki rockowej oraz grafiki komputerowej. Człowiek wielu pasji i zamiłowań. Nie znosi nudy, ciągle musi coś tworzyć.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.