Reklama GPŚ - Wolne miejsce (powiat)
Strażacy z OSP Boguszyn na zlocie czerwonych samochodów. Strażacy z OSP Boguszyn na zlocie czerwonych samochodów.

Boguszyn: Strażacy z nagrodami po zlocie samochodów

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W sobotę 3 sierpnia został zorganizowany II Ogólnopolski Zlot Czerwonych Samochodów w Poznaniu. Gminę Nowe Miasto reprezentowały aż cztery jednostki OSP: Boguszyn, Klęka, Szypłów, Wolica Kozia.

Na spotkaniu zaprezentowały się 74 samochody pożarnicze i 10 aut prywatnych. Uczestnicy mieli okazję wypróbować profesjonalny sprzęt strażacki. Można było zasięgnąć porad od pozostałych uczestników.

W zorganizowanym wydarzeniu zostały też przygotowane dwie konkurencje. Pierwsza miała na celu poprawne wykonanie Resuscytacji Krążeniowo-Oddechowej, a druga polegała na pokonaniu toru, który był wymagający dla uczestników.

Szczęście dopisało jednostce OSP Boguszyn. Drużyna brała udział w dwóch konkurencjach, zajmując pierwsze i trzecie miejsce wśród uczestników zlotu. Wolą walki wykazali się: Marcin Szymczak, Miłosz Fiderek, Krystian Kołczyk i Tomasz Kuderczak.

Strażacy z OSP Boguszyn wzbogacili się o dwa nowe hełmy, jeden odcinek węża W42, pojemnik na odpady, maski przeciwpyłowe i wieszak do worków na segregację odpadów.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ