×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 55

W rajdzie uczestniczyło 43 rowerzystów, w tym rodzice z dziećmi. W rajdzie uczestniczyło 43 rowerzystów, w tym rodzice z dziećmi. Biblioteka Publiczna w Nowym Mieście

Nowe Miasto: Biblioteczny rajd w upale

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Mimo licznych upałów, grupa rowerzystów odważyła się wyruszyć na trasę dziewiątej już edycji rajdu „Odjazdowego Bibliotekarza”. Impreza odbyła się w niedzielę 30 czerwca.

Po przejechaniu około pięciu kilometrów w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo uczestników organizatorzy zdecydowali o minimalnej zmianie trasy. Uczestnicy minęli planowany Chrzan i Stęgosz i pojechali drogą troszkę bardziej zacienioną. Później dotarli do Radlina, gdzie czekał już proboszcz tamtejszego kościoła pw. św. Walentego, ksiądz Piotr Dobak. Ciekawie opowiedział historię kościoła, pokazał i omówił najciekawsze eksponaty znajdujące się w katolickiej świątyni, wplatając w swoją opowieść liczne anegdoty. Uczestnicy z zainteresowaniem słuchali opowieści, a przy okazji mieli możliwość ochłodzić się w przyjemnym wnętrzu kościoła.

Po wpisie do księgi pamiątkowej i podziękowaniach, na uczestników na placu przy plebanii czekał poczęstunek. W tym miejscu rajd został rozwiązany, a uczestnicy rozjechali się w różnych kierunkach.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś temat, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.