Do ćwiczeń doszło na terenie zakładu pracy w Klęce. Do ćwiczeń doszło na terenie zakładu pracy w Klęce. Gmina Nowe Miasto

Klęka: Strażackie ćwiczenia

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

We wtorek 18 czerwca odbyły się wspólne ćwiczenia strażaków z powiatów średzkiego i jarocińskiego na terenie zakładu Phytopharm Klęka.

W ćwiczeniach założono, że w jednym z pomieszczeń budynku ekstrakcji doszło do pożaru w wyniku którego uwięziona została jedna osoba. Pożar przyczynił się do wybuchów substancji łatwopalnych, co spowodowało jego rozprzestrzenienie wewnątrz obiektu oraz na dach. Ćwiczenia zostały potraktowane jak realne zagrożenie. Były wybuchy, dym i ewakuacja pracowników zakładu.

Strażacy przećwiczyli m.in. umiejętności przyjęcia zgłoszenia oraz dysponowania sił i środków, czasy dojazdu sił i środków jednostek ochrony przeciwpożarowej do obiektu, umiejętności wykorzystania łączności podczas ćwiczeń, możliwości techniczne podmiotów PSP i OSP, zdolności prowadzenia działań zgodnie z zasadami BHP, umiejętności kierowania działaniami ratowniczymi, umiejętności udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy zgodnie z procedurami oraz zasady postępowania z materiałami niebezpiecznymi występującymi na terenie zakładu. Na koniec wraz z wyznaczonymi pracownikami strażacy dokonali rozpoznania terenu całego zakładu pod kontem możliwości prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych.

Ćwiczącymi jednostkami były jednostki: KP PSP w Środzie, KP PSP w Jarocinie, OSP w Klęce, OSP w Nowym Mieście, OSP w Boguszynie, OSP w Szypłowie, OSP w Wolicy Koziej. W ćwiczeniach wzięli też udział przedstawiciele GCZK w Nowym Mieście nad Wartą, GCZK z Jarocina oraz PCZK w Środzie.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś temat, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.