Szymon Łusiak zwyciężył w indywidualnych zawodach. Szymon Łusiak zwyciężył w indywidualnych zawodach. Artur Pachala

Klęka: Szachy po japońsku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

38 zawodniczek i zawodników japońskich szachów Shōgi wzięło udział w pierwszych gminnych zawodach. Rywalizowali sportowcy ze szkół w Boguszynie i Klęce.

Rywalizacja była bardzo zacięta. Drużynowo minimalnie zwyciężyła drużyna Szkoły Podstawowej w Klęce. Indywidualnie doszło do meczu barażowego. W trwającym ponad 15 minut spotkaniu o pierwsza miejsce zwyciężył Szymon Łusiak z Tymoteuszem Kapturskim (obaj Klęka). Trzecie miejsce zajęła Kinga Kaźmierczak (Boguszyn) ex-equo z Tymoteuszem Kapturkiem (Klęka). Miejsca piąte i szóste przypadły: Marii Kopie (Boguszyn) i Konradowi Kaczmarkowi (Klęka).

Artur Pachala, organizator zawodów i instruktor Shogi zapowiedział powstanie w przyszłym roku szkolnym gminnej ligi Shogi. - Nie ma lepszego sposobu na rozwijanie u dzieci logicznego myślenia, planowania i przewidywania. Przy okazji mamy możliwość spotkania rówieśników z innych szkół i spędzenia wolnego czasu również z rodziną - powiedział instruktor zwracając się do zgromadzonych dzieci i rodziców na trybunach sali gimnastycznej.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś temat, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.