Mieszkańcy nowomiejskich miejscowości od nowego roku będą płacić wyższe stawki za śmieci. Mieszkańcy nowomiejskich miejscowości od nowego roku będą płacić wyższe stawki za śmieci.

Droższe śmieci

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Wraz z początkiem nadchodzącego roku wzrosną opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi na terenie gminy Nowe Miasto.

Nowomiejscy radni zagłosowali za przyjęciem uchwały określającej wzrost stawki za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Ustalono stawkę dla odpadów zbieranych i odbieranych selektywnie na poziomie 9 zł od osoby (wcześniej było to 7 zł). Z kolei stawka za odpady, które nie są zbierane w sposób selektywny, będzie wynosiła 18 zł (do tej pory to 14 zł).
Za ustaleniem stawki na poziomie 9 i 18 zł było 9 radnych, natomiast przeciw opowiedziało się 4. Byli to Leszek Zacharyasz, Agnieszka Król, Marek Mroziński i Juliusz Twardowski. Ich zdaniem stawka za śmieci powinna być wyższa niż przyjęta przez radę.
Odpady zmieszane mają być odbierane w okresie letnim (czerwiec, lipiec, sierpień) dwa razy w miesiącu. Poza tym okresem śmieci zabierane będą raz na miesiąc. Ponadto odpady wielkogabarytowe odbierane będą dwa razy w ciągu roku.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ