Ireneusz Janicki z wybitnym trenerem tenisa Ludovitem Capem. Ireneusz Janicki z wybitnym trenerem tenisa Ludovitem Capem.

Trener z certyfikatem

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Co jakiś czas na łamach naszego tygodnika piszemy o turniejach tenisowych organizowanych przez nauczyciela wychowania fizycznego ze Szkoły Podstawowej w Klęce, a równocześnie trenera tego sportu – Ireneusza Janickiego. Po nieco ponad roku tenisowych treningów, szkoleniowiec z Nowego Miasta postanowił poszerzyć swoją wiedzę.

W połowie listopada Ireneusz Janicki wyjechał na kilkudniowe szkolenie do Warszawy. Pogłębiał podczas niego swoją wiedzę dotyczącą prowadzenia młodych, utalentowanych adeptów trudnego sportu, jakim jest tenis ziemny. Warsztaty prowadził wybitny amerykański trener Ludovit Cap. Po ukończeniu kursu trener dołączył do międzynarodowego Professional Tennis Registry.
– Prowadzący zajęcia dr Ludovit Cap wymusza na kursantach maksymalną koncentrację i skupienie uwagi na najważniejszych elementach technicznych. Mam nadzieję, że dzięki współpracy z tak doświadczonymi trenerami, moje zajęcia będą na najwyższym światowym poziomie. – mówi Ireneusz Janicki. 

Jakub

Jedyny w biurze redakcyjnym spoza Środy. Zajmuję się głównie tematami związanymi z inwestycjami i powiatem. Do niedawna bardzo aktywny strażak-ochotnik, niestety w ostatnim czasie w akcjach uczestniczący sporadycznie. Poza tym fan filmów z Tomem Hanksem i serii o Rockym
Balboa.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – j.kujawa@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.