Dzieci z zainteresowaniem słuchały pisarki. Dzieci z zainteresowaniem słuchały pisarki. Biblioteka w Nowym Mieście

Poznali dziecięcą pisarkę

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Do biblioteki w Nowym Mieście w czwartek 28 lutego zawitała wyjątkowa osoba - autorka blisko 40 książek dla dzieci i młodzieży, Agnieszka Tyszka. Pisarka w 2005 roku otrzymała Nagrodę im. Kornela Makuszyńskiego za książkę „Róże w garażu”.

W spotkaniu autorskim z Agnieszką Tyszką uczestniczyli uczniowie klas 4 i 5 z Klęki oraz klasy 4 z Nowego Miasta. Pisarka opowiedziała dzieciom, jak powstają jej książki. Zaznaczyła, że ważne jest dla niej wychwytywanie w codziennym życiu małych „okruszków” różnych zdarzeń, by potem wplatać je do swoich opowieści. Swoje książki traktuje jak dzieci i emocjonalnie wiąże się z ich bohaterami. Szczególną sympatią darzy serię książek o Zosi z ulicy Kociej. Uważa, że z bohaterami opowiadań można się zaprzyjaźnić. Dzieci, które brały udział w spotkaniu opowiedziały też o swoich „książkowych przyjaciołach”.
Uczniowie mieli okazję również szczegółowo wypytać autorkę o jej przygody z literaturą. Agnieszka Tyszka czytała także fragmenty swoich książek, między innymi opowiadanie „August. Koniki z Szumińskich łąk”, które właśnie doczekało się nowego, pięknie zilustrowanego przez Mariannę Jagodę wydania.
Aby ukazać zebranym, jak fascynującą i zarazem wymagającą bogatej wyobraźni pracą jest pisanie książek, autorka poprosiła dzieci, aby wcieliły się w wylosowane przez siebie rośliny lub zwierzątka i spróbowały napisać krótką relacje.
Po spotkaniu z pisarką dzieci mogły zakupić książki Agnieszki Tyszki i otrzymać dedykację z autografem.

Norbert

Interesuję się polskim sportem w szczególności piłką nożną i Lechem Poznań. W wolnym czasie biorę udział w zawodach biegowych. Pasjonuje mnie również historia oraz Popkultura w tym muzyka rozrywkowa lat 80-tych. W gazecie zajmuję się przede wszystkim sprawami gminnymi i sportowymi.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – n.bartkowiak@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.