Wójt Aleksander Podemski poinformował o złożonym piśmie na ostatniej sesji. Wójt Aleksander Podemski poinformował o złożonym piśmie na ostatniej sesji.

Skargi na mieszkańców

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Okres grzewczy po raz kolejny przyczynia się do niezbyt dobrego stanu powietrza w gminie. Urzędnicy apelują, aby zwracać uwagę na to, czym palimy w piecach.

Do Urzędu Gminy w ostatnich dniach stycznia wpłynęła anonimowa skarga od mieszkańców Nowego Miasta. Jak poinformował wójt Aleksander Podemski na ostatniej sesji Rady Gminy w czwartek 31 stycznia, na wspomnianej liście znajduje się ponad 30 właścicieli gruntów, którzy zostali wymienieni z imienia i nazwiska i według autorów skargi spalają niewłaściwe materiały.

Warto wspomnieć, że niekorzystne powietrze wynika ze spalania niedozwolonych paliw, takich jak: węgiel brunatny, muły i flotokoncentraty węglowe, mieszanki produkowane z ich wykorzystaniem, miał najgorszej jakości, węgiel kamienny bez określonych parametrów, wilgotne drewno, słoma poniżej 20% wilgotności czy odpadów. Dlatego urzędnicy informują o całkowitym zakazie spalania wyżej wspomnianych materiałów. Na liście znajdują się też: odpady forniru, płyta wiórowa, trociny, wióry, ścinki pochodzące z obróbki płyt wiórowych i mokre drewno.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś temat, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.