Podczas zebrania nastąpiło pożegnanie Grzegorza Gogulskiego. Podczas zebrania nastąpiło pożegnanie Grzegorza Gogulskiego. OSP Klęka

Zmiana władzy w OSP Klęka

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Jakub Kujawa został nowym prezesem OSP Klęka.

Na tym stanowisku zastąpił Grzegorza Gogulskiego, który dowodził jednostką przez ostatnie 22 lata. Decyzja została podjęta na walnym zebraniu OSP, które odbyło się w sobotę 2 lutego w świetlicy w Klęce. O tym, że potrzebny będzie nowy prezes, było wiadomo od stycznia. Wtedy to Grzegorz Gogulski poinformował o swoim ustąpieniu z tej funkcji.

– Rezygnacja prezesa podczas zebrania zarządu była trochę zaskakująca. Do tej pory działałem w zarządzie jednostki już od kilku lat, a od roku byłem sekretarzem, dlatego moja współpraca z druhem G. Gogulskim była ścisła. Miałem okazję sporo się nauczyć i podpatrzeć, jak kieruje się takim stowarzyszeniem jak OSP Klęka – komentuje Jakub Kujawa. Zgodził się on na propozycję zarządu co do kandydowania i został wybrany na nowego prezesa.

J. Kujawa nie planuje rewolucji w działaniu jednostki, jednak chce wykrzesać „spore pokłady potencjału ludzkiego, którego do tej pory nie udało się wykorzystać”.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś temat, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.