Uczniowie z SP Boguszyn poznali podstawy pierwszej pomocy. Uczniowie z SP Boguszyn poznali podstawy pierwszej pomocy.

Boguszyn z nowym sprzętem

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Ochotnica Straż Pożarna w Boguszynie zaczyna po kilku latach funkcjonować na nowo za sprawą działań młodych, przeszkolonych już pasjonatów pożarnictwa. Udało im się niedawno pozyskać sponsora, który zakupił sprzęt do ratownictwa przedmedycznego.

Osoby bliskie pożarnictwu z nowomiejskiej gminy zadawały sobie pytanie jak będzie wyglądało funkcjonowanie jednostki po śmierci wieloletniego prezesa OSP Boguszyn, Bolesława Smolarka, w 2012 roku. Mimo sporych trudności w Boguszynie znalazła się grupa ludzi, dla których straż pożarna stała się pasją. Próbują oni dać nowe życie miejscowej OSP, czego najświeższym przykładem jest sprzęt o wartości 10 tys. zł, który podarował druhom poznański oddział firmy Amazon. Wśród sprzętu jest torba medyczna PSP-R1, deska ortopedyczna, szyny Kramera oraz zestaw fantomów do szkoleń. Młodzi ochotnicy dzięki otrzymanemu sprzętowi chcą, oprócz podnoszenia swoich umiejętności, rozwijać wśród społeczności dobre nawyki związane z pomocą poszkodowanym w wypadkach. Strażacy mieli już okazję prezentować swoje umiejętności z udzielania pierwszej pomocy, i przekazywać wiedzę uczniom Szkoły Podstawowej w Boguszynie. I choć nowego sprzętu mogą im niektóre jednostki pozazdrościć, to do pełni szczęścia brakuje im samochodu ratowniczego. Druhowie nie tracą nadziei, że w nieodległej przyszłości w ich garażu pojawi się chociaż małe, techniczne auto, którym będą mogli wyjeżdżać do zdarzeń.

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Via del Corrso - WIOSNA
S21 - Laweta