Delegacje jak co roku przemaszerowały ulicami Nowego Miasta. Delegacje jak co roku przemaszerowały ulicami Nowego Miasta.

Doniosły dzień

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Obchody Święta Niepodległości nie mogły ominąć Nowego Miasta. Tutaj uroczystości rozpoczęły się już w piątek wieczorem.

10 listopada o godzinie 17:00 w hali widowiskowo-sportowej Zespołu Szkół w Nowym Mieście rozpoczęto obchody 99. rocznicy odzyskania niepodległości. Odbyła się tam wieczornica patriotyczna przygotowana przez uczniów placówki. Następnego dnia wszystko zaczęło się od mszy św., w której uczestniczyły delegacje samorządowe, szkolne, strażackie i poczty sztandarowe z całej gminy.
? Ojczyzna jest naszym wspólnym dobrem ? przypominał w swoim kazaniu ksiądz Stanisław Tomalik.
Po mszy delegacje przemaszerowały na dalsze uroczystości do GOK-u, gdzie przemówienie wójta spowodowało, że na twarzach przybyłych gości pojawił się uśmiech. Wójt po chwili wyjaśnił, że nietypowość jego wystąpienia była spowodowana tym, że nie zabrał on ze sobą odpowiednich okularów. Kilka chwil później przyszła kolej na koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu Capelli Zamku Rydzyńskiego.

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Żłobek Mini Odkrywcy