Tegoroczna gonitwa odbywała się na nadwarciańskich łąkach. Tegoroczna gonitwa odbywała się na nadwarciańskich łąkach.

W pogoni za lisem

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Bezchmurne niebo i temperatura nawet powyżej 20 stopni Celsjusza – taka pogoda przywitała w sobotę 13 października miłośników jeździectwa w Folwarku Konnym Hermanów, którzy po raz kolejny spotkali się, by „gonić lisa”.

Hubertus to święto myśliwych, leśników i właśnie miłośników jazdy konnej, organizowane na zakończenie sezonu jeździeckiego oraz na rozpoczęcie sezonu polowania przez myśliwych. Wśród jeźdźców urządzana jest gonitwa, podczas której konno ściga się „lisa” – jeźdźca z ogonem przypiętym do lewego ramienia. Wygrywa ten, kto go zerwie. W kolejnym roku to on będzie „uciekać”.

W Hermanowie Hubertus rozpoczął się od wyjazdu dzieci i młodzieży w teren. Najmłodsi szukali „lisa” ukrytego na nadwarciańskich łąkach. O godzinie 13:00 na około dziesięciu bryczkach w las wyruszyli już z kolei doświadczeni jeźdźcy oraz pasjonaci jazdy konnej. Emocjonująca gonitwa zakończyła się schwytaniem „lisa”.

Całość obchodów przeniosła się do gospody, gdzie do późnych godzin wieczornych trwały śpiewy i tańce na cześć św. Huberta.

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.