Zawodnicy z Klęki podczas jednego z maratonów. Zawodnicy z Klęki podczas jednego z maratonów.

Z Klęki na podium

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Dobiega końca sezon maratonów w kolarstwie górskim. Jednym z cyklów wyścigów, który niedawno się zakończył, był Kaczmarek Electric MTB. W zawodach przez cały sezon startowali zawodnicy z Klęki i Nowego Miasta, reprezentujący GTS Phytopharm MTB.

W klasyfikacji generalnej cyklu, w kategorii K4 drugie miejsce zajęła Bożena Łącka. Reprezentantka zespołu Phytopharm Team okazała się najlepsza w dwóch wyścigach. Zwyciężyła w czerwcu w Żerkowie, a także w kończącej sezon rywalizacji w Wolsztynie. Oprócz tego zawodniczka z Klęki stała na drugim stopniu podium zawodów w Rydzynie, którymi zainaugurowano sezon. Na tym samym miejscu zakończyła wyścig w Sulechowie.

Drugie miejsce w klasyfikacji generalnej cyklu, na dystansie mega w swojej kategorii wiekowej zajął Maciej Połatyński. Młody zawodnik z Nowego Miasta wygrał wyścigi w Żerkowie oraz w Wolsztynie.

W zawodach startował również Piotr Łącki (jeden z organizatorów zawodów w Żerkowie). Zajął on 7. miejsce w klasyfikacji generalnej cyklu, na swoim dystansie (GIGA) i w swojej kategorii wiekowej.

– Ważne, że w takiej imprezie, w której startuje kilkuset zawodników, ścigają się osoby z gminy Nowe Miasto. Dzięki naszym staraniom udało się ściągnąć jeden z wyścigów w naszą okolicę. Mam na myśli wyścig w Żerkowie. W ostatnich latach organizowaliśmy również wyścig w Klęce. Ze swojej strony zachęcam do brania udziału w takich wydarzeniach, ponieważ nie tylko promujemy nasz region, ale także dbamy o swoje zdrowie – mówi Piotr Łącki.

Patryk

Pasjonat muzyki rockowej oraz grafiki komputerowej. Człowiek wielu pasji i zamiłowań. Nie znosi nudy, ciągle musi coś tworzyć.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.