Nie wszystkim podoba się pomysł rozbudowy remizy dla OSP Nowe Miasto. Nie wszystkim podoba się pomysł rozbudowy remizy dla OSP Nowe Miasto.

Czy remiza komuś przeszkadza?

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Wydawać by się mogło, że budowa remizy dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowym Mieście jest inwestycją mocno wyczekiwaną przez mieszkańców, ale przede wszystkim dla strażaków, którzy nie będą musieli wkrótce garażować swojego sprzętu w zbyt ciasnych pomieszczeniach. Na redakcyjną skrzynkę wpłynęła jednak wiadomość osoby, której wieść o rozbudowie remizy nie cieszy.

- Czy rozbudowa remizy strażackiej w Nowym Mieście nad Wartą odbywa się zgodnie z przepisami? Zniszczony zostanie nie tylko cały Zielony Rynek, ale i przestrzeń wokół. Miejsce spotkań dzieci. Strażacy nie stosują żadnych zasad bezpieczeństwa, jadąc na akcję. Czy tej remizy nie było można wybudować, gdzieś indziej na obrzeżach miasta? Czy nie ma żadnego planu zagospodarowania? Jeden rynek jest kamiennym plackiem, drugi też będzie. Jeszcze bliskie sąsiedztwo biblioteki, przedszkola. Naprawdę nie było można wybrać innego miejsca skoro rozmach budowy jest tak duży? Po co taka duża remiza, skoro brakuje wykwalifikowanych strażaków, bo niektórzy z ochotników to chyba tylko są w celach statystycznych. Wielki żal dotyka wielu mieszkańców. Nikt nie został zapytany o zadanie, tylko wszyscy postawieni przed faktem dokonanym. Informacja została podana w ostatnim momencie. Brawo pani sołtys, a takie fajne miejsce mieliśmy. - pisze do nas czytelnik.

- Ogłoszenie o budowie remizy ukazywało się od dłuższego czasu i było dla wszystkich dostępne. Remiza nie będzie wchodziła w niczyje granice, natomiast wszyscy strażacy z OSP Nowe Miasto mają odpowiednie przeszkolenia i nie stwarzają zagrożenia podczas dojazdów do zdarzeń. Remiza znajdująca się w pobliżu ważnych budynków jest jej zaletą, a nie wadą, ponieważ pozwala na szybkie podjęcie ewentualnych działań - mówi Naczelnik OSP Nowe Miasto, Eryk Wojnicz.

- Czy rozbudowa remizy w Nowym Mieście jest zgodna z przepisami? Myślę że na pewno tak. Uważam, że na Zielonym Rynku po przebudowie nie będzie żadnych zniszczeń. To miejsce będzie dalej funkcjonować jak dotychczas. Po przebudowie powinien powstać nowy plan zagospodarowania w oparciu o zgłoszone potrzeby mieszkańców w tym zakresie i przeprowadzona rewitalizacja tego miejsca, tak by Zielony Rynek funkcjonował lepiej niż dotychczas, by był miejscem wypoczynku i rekreacji oraz miejscem funkcjonowania miejscowej OSP. Z tego co wiem, to były jeszcze inne propozycje umiejscowienia nowej remizy ale były to miejsca poza obrębem miejscowości, Za pozostaniem przy starej remizie i rozbudową jej obcowali druhowie OSP Nowe Miasto. Główny powód to położenie w środku miejscowości, co ułatwia strażakom ratownikom w krótkim odpowiednim czasie  stawienie się na wezwanie alarmowe. Poza tym dla strażaków z Nowego Miasta to jest też miejsce historyczne, przywiązanie i kontynuacja ponad 120 letniej działalności. - wyjaśnia Prezes Zarządu Gminnego OSP Nowe Miasto nad Wartą, Grzegorz Gogulski.

A co na temat budowy remizy sądzą wójt gminy Nowe Miasto oraz sołtys tej miejscowości? O tym w kolejnych poinformujemy w kolejnych wydaniach GPŚ.

Patryk

Pasjonat muzyki rockowej oraz grafiki komputerowej. Człowiek wielu pasji i zamiłowań. Nie znosi nudy, ciągle musi coś tworzyć.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.