Za nieco ponad rok ma powstać remiza dla OSP Nowe Miasto. Za nieco ponad rok ma powstać remiza dla OSP Nowe Miasto.

Remiza za nieco ponad rok?

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Urząd Gminy w Nowym Mieście ogłosił niedawno, że wybrał wykonawcę, który wybuduje remizę dla miejscowej OSP. Kto stanie za utworzeniem wyczekiwanego przez strażaków obiektu?

Głosy o budowie nowej remizy dla ochotników z Nowego Miasta pojawiały się już od dawna. Nasiliły się przed kilku laty, kiedy to w garażu strażaków pojawił się nowy, ciężki MAN. Co prawda zmieścił się on do remizy, jednak miejsca w niej zostawało niewiele. Dlatego zapadła niedawno decyzja o ogłoszeniu przetargu, w ramach którego istniejący już budynek zostanie rozbudowany o trzy nowe garaże, a także o poddasze. Wyremontowana ma zostać również wieżyczka. Nowe garaże pojawią się na prawo (patrząc od strony GOK-u) od obecnego obiektu.

Do przetargu, który ogłoszono na końcu lipca, zgłosiło się dwoje wykonawców. Jednym z nich jest firma ST INVEST Agnieszka Troińska z Wilkowyi, która przedstawiła ofertę opiewającą na kwotę 1 483 445,02 zł. Druga z ofert, złożona przez Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe Ewa Błaszczyk z Nowego Miasta, była niższa – wynosiła 1 419 732,99 zł – i właśnie ona została wybrana. Zmieściła się ona w budżecie zaplanowanym na inwestycję. Przewidziano bowiem, że wybudowanie nowej remizy będzie kosztowało nie więcej niż 1 450 675,00 zł.
Wykonawca na zrealizowanie prac będzie miał 14 miesięcy od momentu podpisania umowy. Wszystko wskazuje więc na to, że wozy nowomiejskich druhów zimę z 2019 na 2020 rok spędzą w garażach nowej remizy.

Patryk

Pasjonat muzyki rockowej oraz grafiki komputerowej. Człowiek wielu pasji i zamiłowań. Nie znosi nudy, ciągle musi coś tworzyć.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.