Oczyszczalnia w Boguszynie ma zostać rozbudowana za ponad 6 mln zł. Oczyszczalnia w Boguszynie ma zostać rozbudowana za ponad 6 mln zł.

Kto rozbuduje oczyszczalnię?

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Radni z gminy Nowe Miasto poruszali temat oczyszczalni ścieków wielokrotnie. Ostatecznie podjęto decyzję o rozbudowie istniejącego już obiektu w Boguszynie. Na końcu maja ogłoszono przetarg, a przed kilkunastoma dniami go rozstrzygnięto. Kto zatem wykona inwestycję?

Oferty do przetargu zainteresowani wykonawcy mogli składać w nowomiejskim Urzędzie Gminy do 20 czerwca. Dzięki przedsięwzięciu, na które składa się w sumie 27 zadań, oczyszczalnia uzyska przepustowość średnio dobową wynoszącą 900 m3/d.
Do przetargu zgłosiły się trzy firmy. Dwie z nich przedstawiły oferty na dużo wyższe kwoty od tej, jaką gmina zamierza przeznaczyć na inwestycję. Urząd gminy zaplanował 6,4 mln zł, natomiast firma Gutkowski z Leszna przedstawiła ofertę opiewającą na blisko 10 mln zł. Drugie przedsiębiorstwo – Hydro-Marko z Jarocina zaproponowało nieco ponad 9,1 mln zł. Jedyną firmą, jaka złożyła ofertę mieszczącą się w planowanych kosztach było Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe BROMAST Bronisława Stillera z Chociczy, które wyceniło prace na 6,2 mln zł. I to właśnie ostatni z podmiotów wygrał przetarg.
Warto dodać, że firmy, oprócz ceny, musiały przedstawić też termin gwarancji i czas przybycia serwisu. Tutaj również najkorzystniej wypadła firma z Chociczy, która zapewni przybycie serwisu do oczyszczalni w czasie nie dłuższym niż 8 godzin. BROMAST udzieli też gwarancji na okres 60 miesięcy.

Patryk

Pasjonat muzyki rockowej oraz grafiki komputerowej. Człowiek wielu pasji i zamiłowań. Nie znosi nudy, ciągle musi coś tworzyć.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.