Zaloguj

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
Nowe Miasto

Nowe Miasto (9)

Wraz z początkiem nadchodzącego roku wzrosną opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi na terenie gminy Nowe Miasto.

Co jakiś czas na łamach naszego tygodnika piszemy o turniejach tenisowych organizowanych przez nauczyciela wychowania fizycznego ze Szkoły Podstawowej w Klęce, a równocześnie trenera tego sportu – Ireneusza Janickiego. Po nieco ponad roku tenisowych treningów, szkoleniowiec z Nowego Miasta postanowił poszerzyć swoją wiedzę.

W nowomiejskiej bibliotece gościł dr Wacław Adamiak. Uczony przyjechał do Nowego Miasta by przedstawić swoją najnowszą książkę.

Ochotnica Straż Pożarna w Boguszynie zaczyna po kilku latach funkcjonować na nowo za sprawą działań młodych, przeszkolonych już pasjonatów pożarnictwa. Udało im się niedawno pozyskać sponsora, który zakupił sprzęt do ratownictwa przedmedycznego.

Początkowo organizatorzy nie byli przekonani, czy uda się przeprowadzić jedenastą edycję ?Biegu Jesieni? w Nowym Mieście. Wszystko to za sprawą niesprzyjających warunków pogodowych.

Podczas ostatniej sesji radny Artur Borkowski informował, że przy ulicy Akacjowej, na skrzyżowaniu Komorze ? Chocicza, fragment namalowanej linii ciągłej jest bardzo krótki, a co za tym idzie, krzyżówka jest niebezpieczna dla kierowców.

Obchody Święta Niepodległości nie mogły ominąć Nowego Miasta. Tutaj uroczystości rozpoczęły się już w piątek wieczorem.

W ostatnim wydaniu naszej gazety wspominaliśmy o decyzji nowomiejskiej Rady Gminy, która dotyczyła sprzedaży kotłowni dostarczającej ciepło do bloków w Klęce.

Wśród uczestników pokazowej lekcji programowania, która odbyła się na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, znalazł się uczeń klasy 7 z Zespołu Szkół w Klęce, Eryk Naumienko.

Warto obejrzeć