Fot. Na koniec warsztatów uczestnicy pozowali do wspólnego zdjęcia. Fot. Na koniec warsztatów uczestnicy pozowali do wspólnego zdjęcia.

Zrobili dywan z ciastoliny

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Dzieci z Sulęcinka wzięły udział w warsztatach hortiterapeutyczno-sensorycznych. Było kolorowo i pachnąco, a każdy uczestnik miał możliwość stworzenia własnej ciastoliny.

Tym razem tematyka warsztatów dotyczyła sensomas kwiato-nasiennych. Poprowadziła je Agnieszka Romanowska-Pawłowska z grupy hortiterapeutów ,,Zielony Warsztat”. Pierwszym wyzwaniem uczestników było zrobienie tak zwanej cieczy nienewtonowskiej z mąki ziemniaczanej i wody. Następnie, po dodaniu mąki i oleju, każde z dzieci stworzyło własną kolorową ciastolinę. Było też wąchanie różnorodnych kwiatów, m.in. lawendy, szałwii, liliowców, róż, stokrotek i chabrów oraz porównywanie mas, ziarna i podłoża. Wyzwaniem było poszukanie ,,skarbów” w pojemnikach z piaskiem, którymi okazały się szyszki, patyki, orzechy, liście i dżdżownice z makaronu. Podczas zajęć dzieci ułożyły wspólny dywan z wcześniej zrobionej ciastoliny. Ozdobiły go płatkami kwiatów i nasionami. Miały też możliwość przejścia po nim bosymi stopami.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.