Na imprezie w Pięczkowie pojawiło się sporo osób. Na imprezie w Pięczkowie pojawiło się sporo osób.

Poświęcili łódkę

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Gminny Dzień Strażaka w Gminie Krzykosy odbył się w Witowie, jednak własną imprezę zorganizowała też jednostka z Pięczkowa.

Strażacy z tamtej miejscowości zorganizowali to wydarzenie, ponieważ chcieli poświęcić i oficjalnie przywitać w swoim podziale bojowym łódź, która od ubiegłego roku znajduje się w ich garażu. Sprzęt udało się pozyskać dzięki znacznemu dofinansowaniu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

W całości wykonana z aluminium łódka była już przez ochotników z Pięczkowa testowana, jednak tylko w ćwiczeniach. W tej chwili w jednostce są dwie osoby posiadające uprawnienia do obsługi nowego sprzętu, lecz strażacy mają plany, aby przeszkolić kolejne. Co ciekawe, od kilku dni na Facebooku trwało głosowanie, w którym wybierano imię dla łodzi. Najwięcej głosów otrzymało imię „Czesia” - na cześć bardzo lubianej, lecz niestety zmarłej już sołtys wsi.

Jakub

Jedyny w biurze redakcyjnym spoza Środy. Zajmuję się głównie tematami związanymi z inwestycjami i powiatem. Do niedawna bardzo aktywny strażak-ochotnik, niestety w ostatnim czasie w akcjach uczestniczący sporadycznie. Poza tym fan filmów z Tomem Hanksem i serii o Rockym
Balboa.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – j.kujawa@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.