Nagrodę główną festiwalu zdobyła Ewelina Króliczak. Nagrodę główną festiwalu zdobyła Ewelina Króliczak.

Ewelina zdobywczynią Grand Prix

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Podczas 23. Festiwalu „Wesołe Nutki” było wiele emocji. Na scenie w Garbach wystąpiło prawie 60 wokalistów z całej Wielkopolski.

Konkurs finałowy, którego organizatorami byli GOK Krzykosy oraz Starostwo Powiatowe w Środzie, odbył się w niedzielę 25 marca o godz. 14:00 w Wiejskim Domu Kultury w Garbach. 58 wyłonionych na drodze eliminacji wokalistów przez 5 godzin prezentowało wybrane przez siebie piosenki. Festiwal przebiegał z podziałem na trzy kategorie wiekowe. W grupie I znalazło się 11 uczestników (kl. 1-3), grupa II liczyła 27 wokalistów (kl. 4-6), a ostatnią kategorię stanowiło 20 uczniów z kl. 7 i gimnazjum.
W przerwie między poszczególnymi grupami wystąpiły laureatki ubiegłorocznej edycji: Agata Suwiczak, Aleksandra Gąsiorowska i Julia Marcinkowska, a także zdobywczyni Grand Prix, Agata Frąckowiak, która przed ostatecznym werdyktem zaśpiewała trzy piosenki. Zwycięzców wyłoniło jury w składzie: Jerzy Petersburski junior (przewodniczący) oraz Piotr Nowak i Kasper Ekert.
W najmłodszej kategorii wiekowej wyróżnieni zostali Zofia Kasperska, Bartosz Dyrda i Kinga Podlasińska. Miejsce pierwsze z piosenką „Rozmowa o stukaniu” zajął Wiktor Jabłoński, drugie – Julia Walkowiak, a trzecie – Patrycja Wełnicka. W drugiej kategorii wiekowej wyróżnienia otrzymali Amelia Ciesielska, Julia Ciszak oraz Filip Sznura. Zwyciężczynią została Hanna Zabłocka, która wykonała piosenkę „Damą być”, drugie miejsce zajęła Dobrosława Wielgosz, a trzecie – Gabriela Lityńska. Z młodzieży gimnazjalnej oraz klas 7 wyróżnione zostały Aleksandra Piechocka, Natalia Cichoń, Martyna Krzyżowiak i Daria Adachowska. Na pierwszym miejscu podium stanęła Kinga Żelichowska, która wykonała utwór ,,Sen motyla”. Za nią, na drugim miejscu, była Maria Rado, a na trzecim Arkadiusz Płonczyński. Grand Prix wyśpiewała Ewelina Króliczak, która otrzymała nagrodę główną festiwalu za piosenkę „Polska Miłość”. Wszystkim uczestnikom wręczono pamiątkowe upominki i dyplomy.

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.