fot. Harcerze na ostatniej zbiórce zagrali m.in. w nowo poznaną grę, która wspomagała integrację i kreatywność. fot. Harcerze na ostatniej zbiórce zagrali m.in. w nowo poznaną grę, która wspomagała integrację i kreatywność.

Harcerze zawsze pogodni

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Harcerze z Sulęcinka nie próżnują.Podczas zbiórki 28 lutego omówili ósmy punkt prawa harcerskiego, a w minioną sobotę brali udział w zajęciach z pierwszej pomocy.

Na ostatniej zbiórce starsi harcerze omówili jedno z praw harcerskich, które brzmi: „Harcerz jest zawsze pogodny”. Zagrali też w grę oraz zapoznali się z cytatami twórcy i założyciela skautingu, Roberta Baden-Powella, który powiedział m.in.: „Nie bierz życia zbyt serio, ale czyń zawsze najlepszy użytek z tego, co posiadasz”. Ponadto druhna drużynowa Dominika Prządka przedstawiła, jak nadawać i odbierać alfabet Morse’a, a druhna zastępowa Julia Łażewska zdobyła sprawność sanitariuszki. W sobotę harcerze uczestniczyli w spotkaniu z cyklu „Wkręć się” dla wędrowników i kadry średzkiego hufca. Tematem była pierwsza pomoc. W zajęciach przeprowadzonych przez druha Jacka Jędrzaka uczestnicy przypomnieli sobie przeprowadzanie RKO, reagowanie na zadławienie u dziecka i dorosłego, używanie AED oraz tamowanie krwotoków.

Jakub

Jedyny w biurze redakcyjnym spoza Środy. Zajmuję się głównie tematami związanymi z inwestycjami i powiatem. Do niedawna bardzo aktywny strażak-ochotnik, niestety w ostatnim czasie w akcjach uczestniczący sporadycznie. Poza tym fan filmów z Tomem Hanksem i serii o Rockym
Balboa.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – j.kujawa@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.