Sulęcinek: Kierownik przychodni uspokaja pacjentów

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Trzeci przypadek zakażenia koronawirusem w powiecie średzkim wywołał duże zamieszanie wśród mieszkańców Sulęcinka. Oświadczenie w tej sprawie wydał kierownik miejscowej przychodni.

70-letni mieszkaniec powiatu przebywa obecnie w szpitalu zakaźnym przy ul. Szwajcarskiej w Poznaniu. Do przychodni w Sulęcinku trafił we wtorek 28 kwietnia. - W poradni udzielono pomocy pacjentowi z objawami koronawirusa, którego potwierdzono, pokierowano do właściwej placówki, gdyż lekarka z pogotowia, będąca u pacjenta kilka godzin wcześniej zbagatelizowała problem. Postępujemy jak zawsze zgodnie z wytycznymi Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Środzie Wielkopolskiej - informuje Łukasz Ludwiczak, kierownik przychodni w Sulęcinku. To część oświadczenia z facebookowego profilu Przychodni Lekarza Rodzinnego "Na zdrowie".

Obecnie na 14-dniowej kwarantannie znajduje się lekarz wspólnie z pielęgniarką. Pozostali pracownicy przychodni czy apteki, które przebywały wtedy na terenie obiektu nie mają obowiązku przebywania na kwarantannie. Wizyty realizowane są przez tele-porady od poniedziałku do piątku w godz. 08:00-18:00.

Kierownik przychodni apeluje o spokój, ale też prosi o zwracanie uwagi na ewentualne niepokojące objawy. - Bardzo proszę, żeby nie bagatelizowali Państwo objawów i szybko reagowali - im szybciej pacjent zostanie zdiagnozowany tym łagodniej przejdzie chorobę. Nie ma potrzeby wykonywania u osób zdrowych profilaktycznych testów przesiewowych. Nie wszyscy zachorują - o to chyba największy strach - zaraża się nim około 20-25% osób, które miało z nim styczność - dodaje Ludwiczak.

Pierwszy przypadek koronawirusa w gminie Krzykosy wywołał też sporo emocji. Na drzwiach sołtysa Mateusza Ciołka pojawiły się obraźliwe napisy, a wejście do mieszkania zostało obrzucone jajkami. Na sołtysa już w środę była wywoływana presja, aby podać dane zakażonej osoby. - Bardzo proszę nie wydzwaniać, nie wypisywać i nie obrażać mnie za brak informacji o osobach zarażonych i objętych kwarantanną na naszym terenie. Takie informacje posiada sanepid. Nie jestem osobą upoważnioną do udzielania informacji na ten temat - pisał w środę 29 kwietnia na swoim facebookowym profilu. Teraz dziękuję za wsparcie, które otrzymał od mieszkańców Sulęcinka.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

NOWE ZDJĘCIA

Policja udaremniła nietrzeźwym kierowcom dalszą jazdę
Koronawirus: Stan na dzień 25 września - podsumowanie tygodnia
Środa: Nareszcie wykończą stadion
Sport: Wrócą ze złotem z Mistrzostw Europy Juniorów?
Środa: Umowa na wielką inwestycję podpisana!