Wydrukuj tę stronę
Sulęcinek: Własny kąt dla harcerzy Fot. Szczep Harcerski Unitatis

Sulęcinek: Własny kąt dla harcerzy

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Szczep Harcerski Unitatis działający w Sulęcinku przy Hufcu ZHP w Środzie zbiera pieniądze na realizację swojego marzenia.

Obecnie szczep z Sulęcinka dzięki uprzejmości szkoły organizuje tam zbiórki trzy razy w tygodniu. Miejscowi harcerze mają dość trzymania sprzętu oraz dokumentacji we własnych domach, ponieważ bardzo utrudnia im to działania. Potrzeby są znaczne większe i stąd pojawił się pomysł własnego miejsca do spotkań.

Podczas Rady Rady Szczepu został uchwalony projekt „Harcówka”. Kilka dni temu ruszyła zbiórka na zakup przyczepy holenderskiej. Projekt obejmuje również remont, doprowadzenie prądu oraz kanalizację. Najpierw harcerzom zależy przede wszystkim na zagospodarowaniu i dostosowaniu wnętrza do zajęć i warsztatów. Dodatkowo w planach jest stworzenie tarasu letniego.

Aktualnie projekt jest na etapie zbierania pieniędzy, szukania sojuszników i rozpisywaniu grantów. Poszukiwane jest również miejsce w Sulęcinku, najlepiej w centrum, gdzie taka przyczepa mogłaby stanąć. Szczep można wspierać wpłacając pieniądze na portalu zrzutka.pl.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.