Strażacy z Pięczkowa podczas odbioru nowej przyczepki ufundowanej przez firmę Knott. Strażacy z Pięczkowa podczas odbioru nowej przyczepki ufundowanej przez firmę Knott.

Strażacy dostali przyczepkę

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Ochotnicza Straż Pożarna w Pięczkowie wzbogaciła się o nową przyczepkę do łodzi płaskodennej, którą ufundowała firma Knott Sp. z o.o.

OSP Pięczkowo – jako jednostka operacyjno-techniczna włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego w planie sieci jednostek ratownictwa specjalistycznego na poziomie podstawowym – otrzymała specjalizację z zakresu ratownictwa wodnego i wysokościowego. Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej wystąpił zatem z prośbą do właścicieli firmy Knott o skonstruowanie i wyprodukowanie przyczepki do łodzi płaskodennej. Co więcej, kadra kierownicza na czele z dyrektor Barbarą Król oraz prezesem Arturem Gajewskim zgodziła się ufundować tę przyczepkę. Została ona oficjalnie przekazana strażakom 5 grudnia w siedzibie firmy w Zdziechowicach. Spółka cieszy się ogromną renomą na rynku podwozi do przyczep, dlatego jednostka z Pięczkowa jest pewna, że przyczepka będzie teraz służyć przez długie lata mieszkańcom gminy Krzykosy oraz powiatu średzkiego.
– Jesteśmy przekonani, że wyszkoleni ratownicy, korzystający z otrzymanego sprzętu ratowniczego, zwiększą bezpieczeństwo lokalnej ludności, która będzie mogła liczyć na pomoc ochotników w każdej sytuacji zagrożenia – mówi jeden ze strażaków, z którym rozmawialiśmy. OSP Pięczkowo na łamach „Głosu Powiatu Średzkiego” pragnie serdecznie podziękować Zarządowi Firmy Knott ze Zdziechowic za ufundowanie przyczepki do łodzi płaskodennej.

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.