Krzykosy: Strażackie manewry dla ochotników

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Środzie wraz z Ochotniczą Strażą Pożarną w Krzykosach zorganizowała VI Manewry Medyczne w ratownictwie medycznym. Odbyły się one w poniedziałek 23 listopada.

Celem wspomnianych ćwiczeń było przypomnienie zasad obowiązujących w kwalifikowanej pierwszej pomocy. Zespoły nie były oceniane, a poszczególni instruktorzy na bieżąco omawiali prawidłowość wykonanych czynności. W części edukacyjnej przypomniano zasady segregacji medycznej w zdarzeniach masowych. Z kolei w części praktycznej zainscenizowano cztery sytuacje.

Strażacy ćwiczyli na terenie strażnicy OSP w Krzykosach i tartaku. Ratownicy mieli szansę pokazać swoje umiejętności w pozoracjach takich jak: wypadek samochodu osobowego z jedną osobą poszkodowaną, zatrzymanie krążenia u dorosłego, osoba poparzona i wypadek podczas cięcia drzewa. W manewrach uczestniczyli przedstawiciele jednostki OSP ze Środy, Koszut, Zaniemyśla, Nowego Miasta, Miąskowa, Kępy Wielkiej, Pięczkowa, Krzykos i Boguszyna.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ