×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 55

Pięczkowo: Powstanie klub seniora

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Przez najbliższe dwa lata w gminie Krzykosy będzie realizowany projekt, w ramach którego powstanie m.in. Klub Seniora. Ponadto będą organizowane liczne wyjazdy, spotkania i warsztaty.

W czwartek 10 października w Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu nastąpiło podpisanie umowy na realizację projektu „Gmina Krzykosy wspiera lokalną społeczność”. Projekt realizowany w ramach WRPO zakłada m.in. utworzenie Klubu Seniora w Gminie Krzykosy. Klub będzie funkcjonował od nowego roku, a jego siedzibą będzie sala spotkań przy bibliotece w Pięczkowie. Oprócz tego projekt zakłada m.in. organizację wyjazdów do teatru, kina, na basen, organizację spotkań z ciekawymi ludźmi, kursy komputerowe dla seniorów czy organizację warsztatów manualnych. Równolegle prowadzony będzie także Klub Rodziny. Wartość projektu to 654587,50 zł, a kwota dofinansowania z Unii Europejskiej to 617319,00 zł. Projekt będzie realizowany przez Centrum Usług Wspólnych w Krzykosach w okresie 01.09.2019 – 30.09.2021.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś temat, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.