Reklama GPŚ - Wolne miejsce (powiat)

Pięczkowo: Kreatywne warsztaty decoupage

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Technika serwetkowa pozwala dzieciom oraz dorosłym na rozwijanie kreatywności, twórczego myślenia i zapewnia dobra zabawę, o czym mogli przekonać się uczestnicy międzypokoleniowych warsztatów découpage, które odbyły się w środę w Pięczkowie.

Prosta technika wykonania może być okazją nie tylko do zrobienia indywidualnego prezentu, ale również służy rozwijaniu talentów. W warsztatach zorganizowanych w Pięczkowie wzięli udział przedstawiciele różnych pokoleń – dorośli, młodzież oraz dzieci, które są szczególnie wrażliwe na bodźce otaczającego ich świata. Posiadają nieskończoną wyobraźnię, ciekawość oraz ogromną potrzebę tworzenia, co korzystnie wpływa na ich rozwój poznawczy, psychiczny i emocjonalny. Na spotkaniu dzieci z ciekawością słuchały cennych wskazówek instruktorki Marty Mrozińskiej-Pawlak, tworząc cudowne aniołki.

Równolegle w tym samym czasie trwały inne warsztaty – kulinarne, które w kuchni przeprowadziła z paniami z Koła Gospodyń Wiejskich pani Krysia, a całość koordynowała Grażyna Pankowska. Gotowana była zupa z korbola w stylu amerykańskim, która zrobiła prawdziwą furorę. Patronat nad warsztatami artystycznymi objęło Stowarzyszenie Pięczkowianie. Zostały one dofinansowane zostało ze środków programu „Działaj lokalnie" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanej przez Akademię Rozwoju i Filantropii w Polsce oraz Ośrodek ,,Działaj Lokalnie'' i Lider Zielonej Wielkopolski. Organizatorzy zapraszają dzieci na kolejne warsztaty, które odbędą się w środę 23 października o godzinie 17.30.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ