Sulęcinek: Cały autobus został wypełniony

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Mieszkańcy sołectwa Sulęcinek wybrali się na jednodniową wycieczkę do Warszawy. Podczas wizyty w stolicy zwiedzili m.in. Centrum Nauki Kopernik, Stadion Narodowy i park Łazienki.

Na wyjazd zgłosiło się tyle chętnych, że cały autobus wypełniony był po brzegi. Wyruszono z samego rana w sobotę 14 września. Pierwszym celem było Centrum Nauki Kopernik, gdzie zarówno młodsi, jak i starsi, mogli poczuć się jak badacze i naukowcy, samodzielnie przeprowadzając doświadczenia.

Potem uczestnicy wycieczki udali się autobusem na Stadion Narodowy, po którym oprowadził ich przewodnik. Najwięcej emocji dostarczyło zwiedzanie szatni piłkarzy. Oprócz tego była okazja do zobaczenia pomnika marszałka Piłsudskiego, Belwederu oraz przespacerowania się wraz z przewodnikiem po Łazienkach Królewskich. Wycieczkowicze zwiedzili też Stare Miasto, Pałac Prezydencki i Grób Nieznanego Żołnierza, gdzie mogli zaobserwować zmianę warty żołnierskiej.

Wycieczka została dofinansowana ze środków zebranych podczas zabawy karnawałowej zorganizowanej w lutym przez sołectwo Sulęcinek.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś temat, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.