×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 55

Sulęcinek: Obraz Jasnogórski w parafii Chrystusa Króla [galeria]

Oceń ten artykuł
(1 głos)

W piątek 12 maja obraz Matki Bożej Częstochowskiej rozpoczął swoją peregrynację po gminie Krzykosy.

O godz. 12:00 odbyło się uroczyste powitanie Ikony Jasnogórskiej w kaplicy w Murzynowie Leśnym. Następnie mieszkańcy poszczególnych ulic uczestniczyli w czuwaniu modlitewnym. O godz. 15:00 odprawiono mszę św. i nabożeństwo pożegnania obrazu, który dalej pojechał do parafii pw. Chrystusa Króla w Sulęcinku. Główna część rozpoczęła się o godz. 17:00. Wtedy parafianie wzięli udział w maryjnym nabożeństwie oczekiwania, a następnie udali się procesją na miejsce przybycia obrazu Matki Bożej, gdzie trwali w dalszym modlitewnym oczekiwaniu z udziałem Orkiestry Dętej ze Środy Wlkp.

Po uroczystym powitaniu została odprawiona msza św., którą celebrował bp Damian Bryl. Później było czuwanie w ciszy, nabożeństwo przygotowane przez zespół parafialny, modlitwa wdzięczności za zmarłym za dar przekazanej wiary i pasterka maryjna. Od godz.1:00 rozpoczęło się czuwanie wspólnotowe poszczególnych ulic, które trwało przez całą noc – do godz. 8:00. W sobotę m.in. odprawiono msze św. dla chorych i seniorów oraz dla niemowląt, dzieci i matek w stanie błogosławionym. Było też czuwanie dla młodzieży przygotowane przez SKC, a o 16:30 msza św. na zakończenie nawiedzenia z udziałem chóru „Głos z nad Warty”.

Następnie obraz został przewieziony do parafii pw. św. Katarzyny w Solcu. Podobnie jak w Sulęcinku, parafianie trwali w oczekiwaniu na jego przyjazd, a po uroczystym powitaniu przy figurze Pana Jezusa, udali się do kościoła na mszę św. pod przewodnictwem bpa Grzegorza Balcerka. Było też m.in. czuwanie prowadzone przez młodzież uczącą się i pracującą, modlitwa wdzięczności zmarłym, pasterka oraz nocne czuwanie mieszkańców poszczególnych miejscowości. W niedzielę obraz Matki Bożej zagościł w kaplicy w Witowie, gdzie odprawiono mszę św., po czym przewieziono Ikonę z powrotem do kościoła parafialnego. Po nabożeństwie i mszy św. na zakończenie pożegnano obraz, który dalej udał się do parafii w Nowym Mieście.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.