Krzykosy: Siedmiotysięczny mieszkaniec

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Dorota Małgorzata Matuszak z Krzykos została 7-tysięcznym mieszkańcem Gminy Krzykosy.

Nowej mieszkance gminy gratulacje i życzenia złożył wójt gminy Andrzej Janicki. - Po przekroczeniu tej okrągłej liczby może niewiele się zmieni, ale z pewnością świadczy to o rozwoju naszej gminy. Cieszę się, że zyskujemy nowych mieszkańców, bo to oni stanowią potencjał naszej gminy, to nowe możliwości i nowe wyzwania. Liczę, że gmina Krzykosy będzie się nadal rozwijała w tak szybkim tempie – powiedział wójt Janicki. - Pani Dorocie życzę zdrowia i szczęścia, a przede wszystkim poczucia wspólnoty, radości i dumy ze swojej małej ojczyzny – dodał wójt.

Dodajmy, że Dorota Matuszak jest 7-tysięczną mieszkanka zameldowaną na pobyt stały. Według raportu o stanie gminy liczba wszystkich mieszkańców gminy Krzykosy a dzień 31 grudnia 2018 r. liczba mieszkańców wynosiła 7051 osób. Największe wsie to Sulęcinek (1661 osób), Pięczkowo (1233 osób) i Krzykosy (766 osób).

Tomasz

Dziennikarz z prawie 20-letnim doświadczeniem. Pracował w „Gazecie Poznańskiej”, „Obserwatorze Wrzesińskim”. Przez prawie 10 lat był zastępcą redaktora naczelnego „Wiadomości Wrzesińskich”, był też dziennikarzem „Gazety Radio Września” oraz Radia Września.

Były radny, dlatego szczególnie interesuje go polityka oraz samorząd.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.