Tak dawniej prezentowała się poczta w Pięczkowie. Tak dawniej prezentowała się poczta w Pięczkowie. Sołectwo Pięczkowo

Pięczkowo: Tworzą sołecką kronikę

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Mieszkańcy Pięczkowa, czyli jednego z większych gminnych sołectw, przymierzają się do stworzenia nowej kroniki dotyczącej przeszłości miejscowości.

Na początku maja na profilu facebookowym miejscowości pojawił się wpis z archiwalnymi fotografiami kilku charakterystycznych miejsc w sołectwie. - Mamy pewien pomysł, który zaczęliśmy już po części realizować. Chcemy stworzyć nową kronikę Pięczkowa, która będzie zawierała wszystkie informacje ze starej kroniki naszej wsi i Tośtoków, a zostanie poszerzona o wszystkie inne możliwie dostępne informacje – informowali administratorzy profilu.

- Chcemy dotrzeć do najstarszych mieszkańców naszej wsi i uzyskać od nich jakieś nowe informacje i kopie starych dotąd niedostępnych zdjęć. Chcemy by kronika naszej wsi zawierała wszystko co możliwe i była dostępna dla każdego mieszkańca – dodają mieszkańcy.

Niedawno na profilu pojawiła się archiwalna fotografia przedstawiająca dawną pocztę. Pod wpisem pojawiło się kilka komentarzy z pomysłami, gdzie mógł znajdować się ten budynek.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś temat, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Via del Corsso - Październik/Listopad
Reklama GPŚ BOCZNA