Święto strażaków [ZDJĘCIA]

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Gminne Obchody Dnia Strażaka zorganizowane przez OSP Pięczkowo odbyły się w piątek 3 maja.

Uroczystość rozpoczęła się mszą święta w kaplicy, odprawioną przez proboszcza parafii w Orzechowie. Następnie, przy akompaniamencie orkiestry dętej, druhowie udali się pod pomniki Powstańców Wielkopolskich oraz świętego Floriana, gdzie zostały złożone kwiaty przez delegacje. Po przybyciu na plac przed salą wiejską, rozpoczął się uroczysty apel, a w jego trakcie ślubowanie złożyli zarówno członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, jak i druhowie poszczególnych OSP. Uchwałą Prezydium Zarządu Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych nadano brązowe odznaki „Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza” wyróżnionym młodym druhom. Odczytano, także list Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, przesłany z okazji obchodów Dnia Strażaka.
W dalszej części swoje umiejętności zaprezentowała orkiestra dęta oraz artystki reprezentujące Gminny Ośrodek Kultury w Krzykosach. Po nich do akcji wkroczyli druhowie OSP, którzy podzielili się swoją wiedzą ze zgromadzoną widownią. OSP Miąskowo przygotowało pokaz pożaru tłuszczu oraz tego, jak nie należy go gasić. Po nich druhowie z Witowa oraz Sulęcina pokazali, jak udzielać pomocy przedmedycznej w sytuacjach, z jakimi możemy się zderzyć na ulicy czy w domu. Pałeczkę po nich przejęli strażacy z Krzykos, ratując w przygotowanym pokazie rowerzystę przygniecionego przez przyczepkę. Zespoły z poszczególnych OSP wzięły też udział w zorganizowanym przez OSP Murzynowo Leśne turnieju przeciągania liny pomiędzy jednostkami. Trzy najlepsze drużyny otrzymały wręczone przez wójta Krzykosy statuetki, a były to w kolejności zajętych miejsc - Witowo, Krzykosy oraz Pięczkowo. Na koniec pokaz dali gospodarze - OSP Pięczkowo. Zademonstrowali działanie kul gaśniczych wrzucając je do palącego się pojemnika.. Dodatkowo najmłodsi widzowie w trakcie obchodów mogli wyszaleć się na dmuchanych zamkach lub grając w cymbergaja.

Norbert

Interesuję się polskim sportem w szczególności piłką nożną i Lechem Poznań. W wolnym czasie biorę udział w zawodach biegowych. Pasjonuje mnie również historia oraz Popkultura w tym muzyka rozrywkowa lat 80-tych. W gazecie zajmuję się przede wszystkim sprawami gminnymi i sportowymi.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – n.bartkowiak@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Via del Corsso - Październik/Listopad
Reklama GPŚ BOCZNA