Strażacy zmierzyli się wymagającymi zadaniami. Strażacy zmierzyli się wymagającymi zadaniami. OSP Pięczkowo

Pięć trudnych zadań

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

W sobotę odbyły się Gminne Manewry Ratownictwa Medycznego Gminy Krzykosy zorganizowane przez Naczelnika Ochotniczej Straży Pożarnej w Pięczkowie mł. asp. Krystiana Senk.

W działaniach udział wzięli gospodarze – OSP Pięczkowo a także OSP Krzykosy, Miąskowo, Sulęcinek oraz Wolica Kozia.
W trakcie prowadzonych ćwiczeń, druhowie musieli podjąć działania przy 5 zdarzeniach o zróżnicowanym poziomie trudności. Pierwszym z nich był upadek kobiety w ciąży ze schodów. Kolejnym założeniem był wypadek motocyklisty. W dalszej części trzeba było udzielić pomocy młodzieży po dachowaniu samochodu. W początkowej fazie ćwiczenia ilość osób poszkodowanych przekraczała siły i środki na miejscu zdarzenia, więc zastępy musiały zastosować segregację medyczną rannych. Na kolejnej stacji element budynku przygniótł nogi robotnikowi. Ostatnim założeniem był pożar samochodu osobowego z kierowcą wewnątrz.
Celem, jaki przyświecał działaniom strażakom było odświeżenie wiedzy odnośnie Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy.

Norbert

Interesuję się polskim sportem w szczególności piłką nożną i Lechem Poznań. W wolnym czasie biorę udział w zawodach biegowych. Pasjonuje mnie również historia oraz Popkultura w tym muzyka rozrywkowa lat 80-tych. W gazecie zajmuję się przede wszystkim sprawami gminnymi i sportowymi.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – n.bartkowiak@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.