Nagrania zostały zarejestrowane w studiu Piotra Nowaka. Nagrania zostały zarejestrowane w studiu Piotra Nowaka.

Krzykosianie wydają płytę

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Dobiegają końca przygotowania do wydania płyty pt. „Krzykosianie śpiewają niepodległej”. Krążek ma zostać ukończony najprawdopodobniej do końca marca.

Wydanie albumu z patriotycznymi pieśniami połączone zostało z obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Przypomnijmy, że na początku lutego w auli Zespołu Szkół w Krzykosach odbył się też koncert podsumowujący wydarzenia z ubiegłego wieku.
Reżyserem i głównym pomysłodawcą idei powtania płyty została bibliotekarka i nauczycielka języka polskiego Edyta Kosmowska. W nagraniach towarzyszył też zespół wokalny Gama pod batutą Anny Beceli oraz absolwentki szkoły w Krzykosach. Aranżację muzyczną przygotował Piotr Nowak z ABB Studio, który udostępnił swoją pracownię. Wsparcie finansowe projektowi udzielił powiat średzki, gmina Krzykosy, GOK Krzykosy oraz indywidualni przedsiębiorcy.
Zespół ma w planach także wydanie płyty z kolędami. Nadal jednak trwa zbieranie funduszy na ten cel.

Norbert

Interesuję się polskim sportem w szczególności piłką nożną i Lechem Poznań. W wolnym czasie biorę udział w zawodach biegowych. Pasjonuje mnie również historia oraz Popkultura w tym muzyka rozrywkowa lat 80-tych. W gazecie zajmuję się przede wszystkim sprawami gminnymi i sportowymi.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – n.bartkowiak@glospowiatusredzkiego.pl

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.