Andrzej Paczkowski dbał o renomę swoich turniejów. Andrzej Paczkowski dbał o renomę swoich turniejów.

Przyszłość kortów zagrożona

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Andrzej Paczkowski zdecydował o rezygnacji z dotychczas pełnionej funkcji zarządzania kortami ziemnymi w Solcu. Nie będzie kandydował też do zarządu stowarzyszenia.

Główną przyczyną rezygnacji ze stanowiska, jak mówi, jest zmęczenie. Andrzej Paczkowski, po 25 latach pracy, przechodzi na zasłużony odpoczynek.
W tym roku Wiejskie Towarzystwo Tenisowe obchodzi swój jubileusz ćwierćwiecza. Podczas zebrania 14 czerwca odbędą się wybory nowego kierownika stowarzyszenia. Nie wiadomo jeszcze, czy pojawią się kandydatury do objęcia funkcji. - Jest to też fizyczna praca społeczna polegająca na odpowiednim przygotowaniu i utrzymaniu kortu w należytym stanie. Dotychczas czasami pomagał mi któryś z członków klubu – opowiada o swojej pracy. Jak sam prezes przyznaje, ciężko wskazać następcę.
- Jeśli znalazłaby się odpowiednia osoba do tej pracy, chętnie pomógłbym jej w skontaktowaniu się z innymi klubami w celu organizacji turniejów oraz wprowadził ją w działania towarzystwa - mówi A. Paczkowski.
W tym roku odbędą się jeszcze trzy turnieje na kompleksie sportowym w Solcu. Tradycję zawodów o Puchar Burmistrza podtrzymał nowy burmistrz Piotr Mieloch. Zaplanowanie dalszej część sezonu będzie już zadaniem nowego szefa.
Przez wiele lat Solec był główną ostoją tenisa w powiecie, a Andrzej Paczkowski cieszył się bardzo dużym zaufaniem wśród mieszkańców całej miejscowości. - Po podliczeniu okazało się, że przepracowałem na kortach przeszło 35 tys. godzin. Myślę, że to wystarczy - podsumowuje zarządca.

Norbert

Interesuję się polskim sportem w szczególności piłką nożną i Lechem Poznań. W wolnym czasie biorę udział w zawodach biegowych. Pasjonuje mnie również historia oraz Popkultura w tym muzyka rozrywkowa lat 80-tych. W gazecie zajmuję się przede wszystkim sprawami gminnymi i sportowymi.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – n.bartkowiak@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.