Koncert w Krzykosach zakończył obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Koncert w Krzykosach zakończył obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Na zakończenie rocznicy

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W niedzielę 3 lutego w auli Zespołu Szkół w Krzykosach odbył się koncert „Krzykosianie śpiewają Niepodległej”. Był on podsumowaniem całorocznych działań związanych z 100. rocznicą odzyskania niepodległości oraz wybuchu powstania wielkopolskiego.

Dyrektor Iwona Osowska-Dziuba powitała zebranych i opowiedziała o działaniach realizowanych przez cały ubiegły i obecny rok szkolny, związanych z obchodami tej doniosłej rocznicy. Były to: konkursy wiedzowe i plastyczne, prelekcje, spotkanie z dowódcą historycznej grupy rekonstrukcyjnej, lekcje biblioteczne i apele.

Podczas niedzielnego koncertu, którego pomysłodawcą, reżyserem i prowadzącą była Edyta Kosmowska. Zabrzmiało wiele piosenek emanujących dowcipem i humorem. Fundamentem koncertu stał się szkolny zespół wokalny GAMA, prowadzony przez panią Annę Becela, a wspomagały go śpiewając partie chóralne i solowe absolwentki szkoły Weronika Szymańska, Eliza Dziuba, Weronika Krzysztofiak i Paweł Rybarczyk – nauczyciel Zespołu Szkół w Sulęcinku.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś temat, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.