W przeddzień Święta Niepodległości oficjalnie odsłonięto obelisk w Sulęcinku.  W przeddzień Święta Niepodległości oficjalnie odsłonięto obelisk w Sulęcinku.

W hołdzie bohaterom

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Mieszkańcy Sulęcinka świętowali 100-lecie odzyskania Niepodległości już w sobotę. To wtedy odbyła się uroczysta msza św., odsłonięcie i poświęcenie obelisku oraz wieczornica patriotyczna.

Uroczystość rozpoczęła się 10 listopada o godz. 15:00 mszą św. w intencji Ojczyzny w kościele pw. Chrystusa Króla w Sulęcinku z udziałem pocztów sztandarowych i w asyście orkiestry dętej OSP w Środzie. Po mszy nastąpiło uroczyste przemaszerowanie pod Obelisk Niepodległości, a następnie jego odsłonięcie z udziałem władz gminy oraz organizacji kombatanckich przy asyście konnej 15. Pułku Ułanów Wielkopolskich. Poświęcenia obelisku dokonał ks. kan. Franciszek Bortnowski – budowniczy kościoła w Sulęcinku. Koszt budowy pomnika wyniósł ok. 20 tys. zł, a całość została sfinansowana z darowizn mieszkańców, którzy w ten sposób oddali hołd bohaterom z Sulęcinka.

Po uroczystościach uczestnicy przeszli do sali wiejskiej w Sulęcinku, gdzie odbyła się wieczornica patriotyczna w wykonaniu uczniów, nauczycieli i absolwentów Zespołu Szkół w Sulęcinku.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.