Trwają prace wykończeniowe pomnika. Trwają prace wykończeniowe pomnika. Fot. fb/Sulęcinek.pl

Pomnik ku czci mieszkańców

Oceń ten artykuł
(1 głos)

W Sulęcinku powstaje pomnik poświęcony pamięci o osobach z okolicy, które przyczyniły się 100 lat temu do odzyskania niepodległości przez nasz kraj. Już wkrótce odbędzie się jego oficjalne odsłonięcie.

Z okazji obchodów okrągłej rocznicy w tym roku, mieszkańcy Sulęcinka postanowili upamiętnić swoich przodków, krewnych i sąsiadów, którzy przed laty w różny sposób walczyli o wolność. Wśród takich osób są m.in. żołnierze biorący udział w wojnie, uczestnicy bitwy pod Monte Casino, uczestnicy walk w Normandii oraz walczący w powstaniu wielkopolskim i przebywający w obozach koncentracyjnych.

Uroczystość odsłonięcia Obelisku Niepodległości odbędzie się w sobotę 10 listopada. Najpierw o godz. [której?] w kościele pw. Chrystusa Króla będzie odprawiona msza. Następnie około godz. 16:15 pomnik zostanie odsłonięty, a o godz. 17:00 nastąpi przemarsz Korowodu Niepodległości do sali wiejskiej, gdzie rozpocznie się wieczornica patriotyczna w wykonaniu Zespołu Szkół w Sulęcinku.

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.