Na zlocie w Garbach zjawiło się blisko 100 samochodów. Na zlocie w Garbach zjawiło się blisko 100 samochodów.

Garbusy i „Ogórki” po raz 19.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Od piątku do niedzieli Garby już po raz 19. stały się stolicą samochodów Garbusów i kultowych Volkswagenów transporterów, tzw. „Ogórków”. 

Blisko 100 mniej lub bardziej wysłużonych pojazdów zjawiło się w piątek w Garbach, by przez 2 dni cieszyć oko innych miłośników i właścicieli tego typu aut, a także mieszkańców wsi oraz przyjezdnych z okolicy. Pierwszego dnia zlotu w Garbach odbył się wieczorny seans filmowy i integracja przy ognisku, a na całego zabawę rozpoczęto w sobotni poranek. Przeprowadzono szereg konkursów, m.in. szukanie ogóra w stogu siana, rzut jajem czy bieg kawosza. Popołudniu kolorowy korowód wyruszył na paradę do Środy. Jej stacją końcową był park Łazienki, gdzie tego dnia odbywały się Dożynki. Wieczorem rządziła muzyka. Najpierw wystąpił zespół Izzy and the Black Trees, który przed kilkoma miesiącami gościł podczas Cloud9 Festival, a następnie – warszawskie Fertile Hump. Następnie, aż do późnych godzin nocnych, odbywała się rockoteka. 

Szymon

Dziennikarz z wykształcenia i z zawodu. W GPŚ odpowiada przede wszystkim za sport, ale udziela się także w innych działach. W polu jego zainteresowań znajdują się również muzyka, literatura i historia. 

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – s.hamela@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.