Zwycięska ekipa z Pęczkowa dumnie prezentuje swoje trofeum. Zwycięska ekipa z Pęczkowa dumnie prezentuje swoje trofeum.

Wysokie miejsce dla OSP Pięczkowo

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Strażacy z Pięczkowa zaprezentowali wysoki poziom wyszkolenia na zawodach w Białym Piątkowie. Musieli m.in. ewakuować rannego przy wykorzystaniu sprzętu wysokościowego.

W niedzielę 17 września reprezentacja jednostki OSP Pięczkowo w składzie: Rafał Górnaś, Filip Tomaszewski, Maciej Karcz oraz Henryk Bartylak, wsparta druhami pełniącymi na co dzień służbę w JRG w Środzie ? str. Pawłem Gawareckim i mł. asp. Krystianem Senkiem ? wzięła udział w VI Mistrzostwach w Ratownictwie Medycznym OSP w Białym Piątkowie.
W trakcie rywalizacji drużyna musiała udzielić pomocy osobom poszkodowanym w czterech wymagających zadaniach. W ,,Dziku? należało opatrzyć znajdującego się na ambonie myśliwego z ranami postrzałowymi szyi oraz klatki piersiowej. W ,,Guciu? chodziło o przeprowadzenie RKO u osoby pożądlonej przez owady błonkoskrzydłe. ?Piecyk? polegał na tym, że w opuszczonej owczarni wybuchł pożar i doszło do eksplozji materiałów niebezpiecznych, w wyniku czego poszkodowane zostały dwie osoby. Zastęp musiał ugasić ogień, wynieść ze strefy zagrożenia butlę LPG oraz udzielić pomocy poszkodowanym. Natomiast w ?Ecstazy? kierowca samochodu pod wpływem środków odurzających stracił panowanie nad pojazdem, który dachował i znalazł się w rowie. Działania polegały na stabilizacji auta i ewakuacji dwóch rannych.
W zawodach brało udział 9 ekip. Jednostka z Pięczkowa po raz kolejny zaprezentowała wysoki poziom wyszkolenia, co pozwoliło jej zająć drugie miejsce.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.