Jak pomóc zwierzętom?

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Jak pomóc zwierzętom poszkodowanym w wyniku potrącenia przez samochód? Co jeśli widzimy chorego psa albo kota, lub jesteśmy świadkami przemocy wobec nich? Gdzie dzwonić po pomoc? Takie pytania, i wiele podobnych, zadają czytelnicy, dzwoniący do redakcji GPŚ.

Wysokie temperatury latem, jak również niskie w trakcie zimy, powodują, że wiele zwierząt potrzebuje pomocy. Zdarza się także, że np. pies zostaje potrącony przez samochód, a kierowca „odjeżdża”, nie zważając na jego cierpienia. Słyszymy również, że wyjeżdżając na urlop, czworonóg staje się niepotrzebny i porzucony przy drodze. Najgorsze jednak jest, kiedy wobec zwierząt używa się przemocy. Co zrobić w takich sytuacjach?
Gdy kierowca zbiegnie z miejsca zdarzenia, wtedy oczywiste jest, by powiadomić najbliższą komendę policji pod nr 997 lub alarmowym 112. Ponadto Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami Oddział w Środzie, już ponad miesiąc temu, uruchomiło numer alarmowy 570 163 773, na który można dzwonić, gdy zauważymy przemoc wobec zwierzęcia lub złe warunki opieki nad nim. Zauważając natomiast porzucone czy bezpańskie psy lub inne zwierzęta potrzebujące pomocy powinniśmy dzwonić do najbliższego schroniska dla zwierząt. W naszym powiecie jest to schronisko znajdujące się przy „dużym Orlenie” w Środzie, tel. 691 365 757. Pomocą i radą służy też straż miejska, która od poniedziałku do piątku, w godz. 8:00 – 22:00 dostępna jest pod numerem interwencyjnym 604 471 282.
Nie bądźmy nieczuli wobec potrzebujących lub bezbronnych zwięrząt. Reagujmy z odwagą i pomocą.

Małgorzata

Z wykształcenia Specjalista ds. sprzedaży, z zamiłowania dziennikarz i fotoreporter. Interesuję się medycyną i kulturą w życiu codziennym, ale nade wszystko cenię sobie kreatywność, szczerość i życie rodzinne.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – m.frackowiak@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Żłobek Mini Odkrywcy