Kocioł został zdjęty z parowozu przy pomocy dźwigu. Kocioł został zdjęty z parowozu przy pomocy dźwigu. fot. Fb/KolejSredzka

Kolejka na warsztacie

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Dużo się dzieje w ostatnim czasie na terenach warsztatowych kolejki. Oprócz prowadzonych napraw dwóch wagonów osobowych, rozpoczęły się również prace związane z przywróceniem do ruchu parowozu Px48-1920.

Będzie to bardzo skomplikowana i czasochłonna naprawa, jednak każda z pracujących przy niej osób ma nadzieję, że prace zakończą się sukcesem, podobnie jak w przypadku parowozu Px48-1756. W ubiegły czwartek przy pomocy dźwigu z ramy parowozu został już zdjęty kocioł.

Średzka Kolej Powiatowa przygotowała także coś specjalnego z okazji Dnia Dziecka: 1 czerwca o godzinie 17:00 kolejka wyruszy na czele z parowozem do Słupi Wielkiej. Przejazd organizują włodarze gminy Środa i jest on dedykowany w sposób szczególny dzieciom. Przewidywany czas podróży wraz z powrotem będzie wynosił około godziny.

Przypominamy także, że bana kursuje w każdą sobotę i niedzielę. Wyjazdy ze Środy odbywają się w godz. 10:00, 14:00 i 18:00, a pociągi powrotne z Zaniemyśla będą wyjeżdżać o godz. 12:00, 16:00 i 19:15.

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.