Stacja w Zaniemyślu po przyjeździe pierwszego w tym roku pociągu. Stacja w Zaniemyślu po przyjeździe pierwszego w tym roku pociągu. fot. www.sredzkakolejpowiatowa.pl

Kolejka z sukcesami

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Sezon kolejki trwa dopiero od trzech tygodni, a przez ten czas bana odniosła już pierwsze sukcesy. Oprócz rekordowej liczby pasażerów może pochwalić się także otrzymanym dofinansowaniem.

Bana przyciąga do nas licznych turystów i fanów kolejek wąskotorowych. Średzka Kolej Powiatowa przewiozła od początku maja już około 4800 pasażerów. Biorąc pod uwagę poprzednie lata jej działalności, to bardzo duży sukces. I nie jedyny. Po weekendzie majowym o średzkiej kolejce można było usłyszeć nawet w ogólnopolskim wydaniu serwisu informacyjnego stacji RMF FM.
Na wniosek Starostwa Powiatowego bana otrzymała również od marszałka województwa wielkopolskiego dofinansowanie na przeprowadzenie niezbędnych napraw infrastruktury torowej oraz utrzymanie taboru. Środki w wysokości 50 tys. zł zostaną przekazane Towarzystwu Przyjaciół Kolejki Średzkiej „Bana”.
– To dla nas świetna wiadomość! Pieniądze przeznaczymy przede wszystkim na naprawę i wymianę podkładów kolejowych – informuje prezes stowarzyszenia, Marcin Krygier.

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.